התגלית של דוקטור סימונס

חבר יקר,
אתה עומד להיחשף למידע מאוד מעניין בתחום ההרזיה. בנוסף, אתה עומד לגלות כמה דברים חדשים וגישה שונה שמסבירה את הסיבות והפתרונות לבעיית עודף המשקל – בעיה שגדלה בשנים האחרונות לממדים אדירים בעולם.

תוצאות המחקר שאתה עומד לקרוא התגלו כבר בשנות החמישים על-ידי רופא בריטי (ד"ר א.ת.ו סימונס) שחקר את נושא ההשמנה במשך שנים רבות ועל אלפי מטופלים עד שהגיע לפתרון אחיד שנותן תוצאות של 100% על אנשים שסובלים מעודף משקל.

בשנות השבעים, ד"ר סימונס החליט שהגיע הזמן שתוצאות המחקר שלו יצאו לקהל הרחב. הוא ערך את הנתונים שלו ככתב יד ושלח כמה מאות עותקים לעמיתיו הרופאים. כשבוע לאחר מכן, לרוע המזל, ד"ר סימונס נפטר באופן די מסתורי והשיטה "ירדה למחתרת" שוב ל-30 שנה, כשרופאים שונים ברחבי העולם ממשיכים לעזור למטופליהם להיפטר מהמשקל העודף בעזרת השיטה שד"ר סימונס גילה. היום, לאחר 50 שנה ומאות אלפי אנשים שניסו בהצלחה את השיטה, וכמובן בגלל עידן האינטרנט, הידע הפך שוב לזמין.

הסיפור המלא מאחורי התגלית של ד"ר סימונס ומדוע המידע הזה לא היה זמין לקהל הרחב עד היום, נמצא בספר של החוקר והעיתונאי קווין טרודו.
The weight loss cure – "they" don't want you to know about.
by Kevin Trudeau
אפשר להזמין את הספר באנגלית באינטרנט דרך האתר www.Amazon.com.

מה שמדהים בכל הסיפור הזה הוא שלפי הדיווחים (שנמצאים בספרות המקצועית בנושא), התוצאות מושגות ב-100% מהמקרים על-ידי כל מי שמיישם את ההנחיות – נשים, גברים, מבוגרים ונוער בכל רחבי העולם.

מה שצפוי לקרות לך הוא:

  • ירידה במשקל של 500-200 גרם ביום (או 15-8 קילוגרם בתוך 40-23 יום).
  • פירוק כל מאגרי השומן המיותר מהגוף.
  • הגוף שלך לא יפרק כמעט רקמת שריר.
  • לא אמורה להיות תופעה קיצונית של עור רפוי כמו בדיאטות אחרות.
  • אתה תגיע לגזרה האידיאלית שלך כשהיא פרופורציונאלית לחלוטין.
  • לא תרגיש שום רעב מיוחד במשך רוב התהליך.
  • לא תצטרך להתעמל או לעשות ספורט בשלב הירידה במשקל.

אני נחשפתי למידע הזה בארה"ב בספטמבר 2010 כשנסעתי לפלורידה לצורך לימודים והגעתי לבקר חברה טובה שלי שלא ראיתי מזה 4.5 חודשים.
זכרתי איך היא נראית, כי בילינו יחד באפריל 2010 – והייתי בהלם מוחלט כשראיתי אותה בספטמבר – היא נראתה כמו דוגמנית-על!
הגוף שלה היה פרופורציונאלי לחלוטין, שום מאגרי שומן מיותר בשום מקום בגוף, עור בריא וקורן, היא פשוט נראתה מעולה והרגישה מצוין.

(אני רוצה להוסיף בנימה אישית, שאולי לא כולנו ניראה כמו "דוגמנים" בסוף התהליך אבל אני מאמינה שאצל כולנו הגוף ייראה במצב הכי טוב שהוא יכול להיראות במסגרת הנתונים האישיים שלנו.)

כמובן שמיד שאלתי אותה מה היא עשתה והיא סיפרה לי על המחקר של ד"ר סימונס שעליו שמעה גם היא מחברה שלה, ושלחה לי את המסמך המקורי שלו באי-מייל באנגלית. ההיגיון הפשוט הימם אותי ומיד החלטתי שאני מנסה על עצמי את מה שהוא מסביר שם.

בנוסף, התחלתי להתעמק במחקר והחלטתי שאני הולכת ללמוד את כל מה שנכתב על הנושא. כאן התחיל בשבילי מסע לימוד ומחקר של קרוב ל-800 שעות של קריאת כל ספר, כל חומר, כל מסמך שהיה זמין בנושא, כולל לנסות על עצמי, על המשפחה והחברים הקרובים שלי את השיטה עצמה במהלך החודשים האחרונים.
ביליתי אין-ספור שעות מול האינטרנט, רכשתי ספרים בנושא (שקיימים רק באנגלית נכון להיום), ניהלתי מעקב רשום של כל פעולה שעשיתי והכרחתי את כולם לרשום את הפעולות והתוצאות שלהם ולדווח לי. אצל כולם התוצאות זהות היו ברגע שהם יישמו את ההנחיות. כלומר, 100% הצלחה.

החלטתי שחייבים להוציא את הידע הזה לאור בעברית ופניתי לחברה טובה שלי – אילנה דה ריבס (מתרגמת מקצועית), שניסתה את השיטה בעצמה. ביקשתי ממנה עזרה לתרגם את מסמך המחקר המקורי של ד"ר סימונס. בנוסף, ישבתי וריכזתי את כל הפעולות המוצלחות מכל הספרות המקצועית בנושא כדי שיהיה לנו "ספר הוראות" בעברית לתהליך המופלא הזה.

הספר הזה מציג את התגלית של ד"ר סימונס ואת הפתרון שהוא מצא לבעיית עודף המשקל.
זאת לא עוד דיאטה, זה תהליך שלם, עם צעדים מדויקים, שאמור בסופו של דבר להביא אותך למצב שאין בגוף שלך מאגרי שומן מיותר. אנחנו נציג לך את הנתונים כפי שנחשפנו אליהם בעצמנו – ואתה תחליט אם אתה רוצה לעשות את התהליך בעצמך.

התופעה הסופית של כל התהליך היא :
חיסול כל מאגרי השומן המיותר בגוף ואתחול מחדש (reset) של מנגנון המטבוליזם (חילוף החומרים) כדי שהגוף לא יצבור מאגרי שומן בעתיד.
אם מעניין אותך לדעת מהי התגלית המהפכנית של ד"ר סימונס המשך לקרוא.

רקע היסטורי
עד לפני כמאה שנה, רוב המזון שהיינו אוכלים היה "אורגני" מטבעו. אנשים היו מגדלים את הירקות והפירות בשדה, היו מביאים אותם לשוק והיינו יכולים לרכוש אותם במצבם הטבעי.

תעשיית המזון המודרני שינתה את המזון מצורתו הטבעית והיום יש בכל מאכל חומרים שאת שמם אנחנו אפילו לא יודעים לבטא. המזון שלנו מלא בכימיקלים, בהורמונים, בחומרים משמרים, בצבעי מאכל ובעוד דברים רבים שהם לא טבעיים וגוף האדם בכלל לא מסוגל לעכל אותם. האוכל מעובד, מחומם, ומשנים אותו בעקביות מצורתו הטבעית.
המזון שאנחנו אוכלים היום שונה מהמזון שהיינו אוכלים עד לפני מאה שנה. מה שאנחנו מכניסים לפה הוא לא "אוכל" במובן שהגוף שלנו מפרש את המילה אוכל והוא לא "מזין" את הגוף – להפך, הוא מרעיל את הגוף ויוצר מחלות חדשות שגוף האדם לא הכיר בעבר.

כל הרעלים הללו מאוחסנים ברקמות השומן שלנו והידע בנושא הזה זמין מזה זמן רב. מאגרי השומן הללו מאוחסנים במקומות "בעייתיים" בגוף. הכרס אצל גברים, הירכיים, הבטן והאחוריים אצל נשים הם דוגמאות לאזורים הבעייתיים הללו.

התגלית המהפכנית של ד"ר סימונס
כמו שהבנת מההקדמה, התגלית המהפכנית הזאת היתה ידועה כבר לפני 50 שנה אך לא רבים נחשפו אליה עד היום.
רק בזכות עידן האינטרנט היא הפכה לזמינה שוב לקהל הרחב, ומה שתרם רבות לכך היה הספר המהפכני של העיתונאי קווין טרודו.
ד"ר סימונס היה רופא ומדען בריטי מאוד לא שגרתי ששם לעצמו מטרה כמפעל חיים, לגלות מהו הגורם להשמנת היתר ואיך אפשר לטפל בתופעה זו באופן מדעי כמו בכל "מחלה" אחרת.

הוא הקדיש למחקר שלו עשרות שנים.
בכל פעם הוא גילה פיסה נוספת מתוך הפאזל ולאחר מאמצי-על הוא הגיע לפתרון אחיד עבור כל מי שהשתמש ב-"תרופה" למחלה הזו: נשים, גברים, נוער, מבוגרים, צעירים …

פריצת הדרך נעשתה כאשר הוא הבחין בתופעה מיוחדת:
נשים בהיריון במזרח הרחוק ילדו תינוקות בריאים לחלוטין למרות שהתקיימו על תפריט דל מאוד במשך היום.
הוא התקדם שלב אחד במחקר כשהוא בדק מה גורם לתופעה הזאת בגוף האישה, והדבר המהפכני שנזקף לזכותו הוא גילוי הקשר בין הורמון ה-HCG שגוף האישה מפריש במהלך ההיריון לבין היכולת של הגוף לפרק מאגרי שומן.

השלב הבא היה לסנתז (להפיק את החומר באמצעים ביולוגיים טבעיים) את ההורמון הזה ולתת אותו לאנשים (גברים, נשים, ילדים ומבוגרים) עם מאגרי שומן מיותר בגוף ולראות מה קורה. (היום לא משתמשים בהורמון עצמו אלא בתוסף תזונה בעל פעילות HCG ומקבלים את אותן תוצאות.)
הדבר המדהים ביותר קרה: האנשים האלה התחילו להרזות, ומהר.

אנחנו רק יכולים לתאר לעצמנו מה הוא הרגיש באותו רגע. כנראה זה היה משהו בסגנון "הללויה …" ו-"הנה הגיע חזון אחרית הימים וסוף לסבל של כל האנשים השמנים …"
הוא המשיך עם המחקר במשך עוד שנים רבות ובדק בעזרת אלפי מטופלים מה תהיה הדרך הכי נכונה לעזור להם בעזרת הורמון ה-HCG.

הוא גילה שקיימים בגוף שלושה סוגי שומן :
1. השומן ההכרחי לגוף – שמרפד את האיברים השונים.
2. השומן במאגרים הזמינים של הגוף – שנאגר בכמויות קטנות בשרירים והגוף משתמש בו בשעת הצורך והופך אותו לאנרגיה זמינה.
3. מאגרי שומן המאוחסנים ברקמות השומן באזורים הבעייתיים – מאגרים שהגוף יעשה כמעט הכול כדי לא לתת לשום דבר לפרק אותם. הוא יוותר על רקמת שריר ורקמות אחרות קודם כול – וזה מה שקורה בדיאטות אחרות – אתה מאבד הרבה רקמת שריר ושומן "טוב" שמרפד את האיברים השונים וכך נוצרת תופעת העור המדובלל והרפוי. המשקל שאתה מוריד בדיאטה רגילה מורכב בחלקו ממים, בחלקו מרקמת שריר ולא רק מהשומן הבעייתי שזה בעצם השומן שאנחנו רוצים להיפטר ממנו. זה השומן הבעייתי שנאגר אצל נשים בירכיים, באחוריים, בחלק העליון של הזרוע או בבטן … ואצל גברים בכרס ובחזה.

בעזרת ה-HCG במינון שאנחנו משתמשים בו, הגוף מסוגל לפרק את מאגרי השומן הבעייתי הזה, ולא מפרק כמעט רקמת שריר ולא פוגע בשום צורה בתפקוד של הגוף. ככה גוף האישה מגן על העובר, גם כשהאם לא אוכלת מספיק.

בזמנו של ד"ר סימונס הוא השתמש בזריקות של הורמון ולא בתוסף תזונה בעל פעילות HCG כמו שיש לנו היום. לאורך המסמך המקורי (שאתה הולך לקרוא בעיון רב), הוא מדבר על "זריקות" ויש פרק שלם איך לתת את הזריקות הללו. החלק הזה הוא לא רלוונטי לימינו. היום יש לנו תוסף תזונה (שהוא על בסיס מים) ולא לוקחים את ההורמון עצמו. התוצאות זהות.

על-ידי:
שימוש בתוסף תזונה 3 פעמים ביום מתחת ללשון,
שמירה על תפריט מאוד מדויק,
שמכיל מזונות מאוד מדויקים,
וביצוע שלבים מאוד מדויקים,
אתה הולך לפרק את כל השומן המיותר שהגוף שלך אגר במשך השנים ולחזור לגזרה האידיאלית עבור הגוף שלך. התופעה הסופית של התהליך היא "חיסול" כל מאגרי השומן המיותר בגוף. אתה יכול כמובן להפסיק את התהליך באמצע אם אתה כן רוצה לשמור על גזרה יותר עגלגלה.

כמובן שאם תשכח את כל מה שאתה הולך ללמוד כאן ותחיה על תפריט של סוכרים, פחמימות ריקות ואוכל תעשייתי, צפויה לך עלייה במשקל. אבל גם אם זה יקרה, אתה תמיד תוכל לעשות את התהליך הזה שוב ולרדת במשקל. אני ממליצה שלא תעשה זאת כמובן.

כחלק מהתהליך אתה תתבקש לקרוא בעיון רב – מבלי לעבור על מילים לא מובנות – את החלקים החשובים מתוך המחקר המקורי של ד"ר סימונס. הוא תורגם כלשונו מאנגלית ונבדק על-ידי ד"ר שולמית לוריא כדי לוודא שלא אבדו או שונו עקרונות רפואיים חשובים תוך כדי התרגום. אל תדאג, פישטנו את כל שלבי התהליך בהמשך הספר. אתה לא תצטרך לזכור שום דבר בעל פה. רק לקרוא כדי להבין את התהליך.

הערה לסיום
כל המיזם של הספר התחיל אחרי שהבקשות לעזרה לא הפסיקו להגיע מהרגע שהתחלתי לעשות את התהליך בעצמי ואנשים ראו על הגוף שלי את התוצאות. פשוט התחלתי להיות מוצפת בשאלות. כשמצאתי את עצמי עונה לטלפונים וכותבת אי-מיילים בלי סוף, החלטתי שאני מתחילה לרכז את כל התשובות שנתתי לאנשים במשך כל החודשים האחרונים. החומר הצטבר לכמות כזאת שהצדיקה הוצאת ספר שלם לאור.

אני לא רופאה ולא מדענית, וכל החומר בספר הוא בסך הכול תיעוד של כל נתוני המחקר שנחשפתי אליהם בעצמי לאחרונה.
מה שאני יודעת לעשות זה לכתוב ולהעביר ידע בצורה פשוטה שמאפשרת לאנשים אחרים ליישם את הנתונים. אני עושה את זה כבר הרבה שנים בתחומים של ייעוץ עסקי לבעלי עסקים, חינוך וילדים.

עודף משקל והרצון להיפטר ממנו פעם אחת ולתמיד העסיק אותי באופן אישי בצורה כמעט אובססיבית מגיל 15. היום אני בת 44.
במשך השנים קראתי ועשיתי כמעט כל דיאטה שיכולתי לשים עליה יד ושהייתה קיימת בשוק – ללא תוצאות.
את המשקל שהורדתי – העליתי בחזרה מהר מאוד.

הייתי בשומרי משקל, מרזי מורית, דיאטת החלבונים של אטקינס, דיאטה לפי סוגי דם, רזה לתמיד, צמחונות, כדורי הרזיה שונים, התאמנתי בחדרי כושר והלכתי ברגל עד שלא יכולתי יותר.
בכל אחת מהשיטות אכן ירדתי במשקל אבל לא עד לתופעה הסופית, ותמיד העליתי בחזרה את המשקל שירדתי או שהיה קשה מאוד לשמור עליו. בנוסף, זה היה על חשבון פירוק רקמת שריר.

בספרות המקצועית מצוין שבכל דיאטה "רגילה" (שלא מלווה בפעילות ספורטיבית של הרמת משקולות או אירובי) מבחינה סטטיסטית, בערך מכל שבעה קילוגרמים שאתה מוריד ממשקל הגוף שלושה יהיו רקמת שריר, אחד יהיה מים ורק שלושה קילוגרמים יורדים מהשומן. מכל דיאטה כזאת הגוף יוצא כשהוא יותר חלש, עם פחות רקמת שריר ויותר קל לו לעלות במשקל מיד בסיום הדיאטה. זה אומר, שככל שאתה עושה יותר דיאטות, אתה מעלה את הסיכויים להישאר שמן לכל החיים …

בתהליך שד"ר סימונס פיתח מתפרקות רק רקמות השומן המיותר וכל ירידה במשקל היא ירידה אמיתית ולא על חשבון רקמת שריר או מים.
אני בסך הכול בן אדם פרטי שגילה במקרה, בעזרת חברה טובה, שיטה שהוכיחה את עצמה (עליי, על המשפחה והחברים הקרובים שלי) להוריד את מצבורי השומן העיקשים שסירבו לרדת.

ההתלהבות העצומה שלי מהשיטה ומהתוצאות שהחברים והמשפחה שלי ראו עליי ועל הגוף שלי, גרמה לשטף בלתי פוסק של בקשות לעזרה. החלטתי שאני מתיישבת וכותבת (כמו שאני יודעת לכתוב) את כל מה שעבר עליי לאחרונה וכל מה שלמדתי במשך שעות רבות בלילות ובסופי שבוע, כדי שאנשים אחרים יוכלו ליהנות מאותן תוצאות שאני חוויתי.
בספטמבר 2010 החלטתי שאני מנסה על הגוף שלי את השיטה. אני אהיה שפן הניסיונות של עצמי במחקר החדש שלי עצמי. אם זה יעבוד – אני אשתף חברים. זה עבד! לכן עכשיו אני משתפת אותך.

אך האחריות היא בעצם עליך: להבין את השיטה וליישם אותה כמו שהיא, רצוי בפיקוח רפואי. אני ממש לא ממליצה לוותר על בדיקות הדם ועל הבדיקה הרפואית לפני תחילת התהליך. יכול להיות שאתה סובל ממצב גופני שאתה לא מודע אליו שדורש טיפול לפני שאתה מתחיל את התהליך.

אני לא רופאה, אני בן אדם פרטי. אין בינינו שום הבדל, חוץ העובדה שאני החלטתי לכתוב את מה שראיתי בעיניים שלי, על עצמי ועל החברים שלי.
שיהיה לכולם בהצלחה והבא נהיה כולנו רזים ובריאים יותר,

אואנה ליבוביץ'

פרופסור לחינוך וטכנולוגיית הלמידה של האברד

 
עיצוב: alex orlov  |  בניה: esther zel